על המרכז

"תחנת רוח - מרכז למורי רוח וחברה" הוא בית למורים שהוקם על ידי מנהל חינוך תל אביב יפו בשיתוף עם מרכז פסג"ה תל אביב יפו.

המרכז נועד להעצים ולהעמיק את לימודי הרוח והחברה במערכת החינוך בעיר ולהוות קרקע פורייה לפיתוח מקצועי ויוזמות יצירתיות של מורים ומורות הפועלים בתל-אביב יפו.

" פתאום אתה מבין, שבבית שבתוכך יש רהיטים נפלאים.

להיות מסוגלים למצוא בתוכנו, בבית שלנו,

את חברתן של הרוחות הגדולות, את החיות שלהם,

משמעות הדבר היא שאתה חוזר הביתה לבית מלא וחי.

ואתה חייב לצטט - אתה חייב לספר סיפור גדול,

שיענה על שאלות, ושלא יינתק, כי זאת אחת מאבני הפינה של האנושיות. "

ג'ורג' סטיינר

הצוות שלנו

אסף דה פריס

מנהל המרכז

אסף הוא מורה למחשבת ישראל ושימש בעבר כמפמ"ר מחשבת ישראל בחינוך הממלכתי ומדריך פדגוגי במשרד החינוך. לאסף תואר ראשון ושני בפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת תל אביב והוא בוגר של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. שני ספרים שאליהם הוא חוזר שוב ושוב - ספר "המדינה" לאפלטון ו"האבודים" מאת דניאל מנדלסון.

אסף דה פריס
טל לוי שלום

ראש תחום ליווי פדגוגי

טל היא מורה להיסטוריה ורכזת הערכה חלופית בתיכון קרית שרת, חולון ומלווה פדגוגית לצוותי הוראה בעיר. לטל תואר ראשון בהיסטוריה ותואר שני בהוראת ההיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב ויש לה מקום מיוחד בלב ל"יונה ונער" של מאיר שליו, בגלל החיבור הקסום בין הספרותי-ההיסטורי והמיסטי.

טל לוי שלום
עינת זינגר

מלווה פדגוגית

עינת היא מחנכת ומורה לאזרחות, בין תפקידיה השונים היא שימשה כרכזת מגמת מצוינות הומניסטית בתיכון קרית שרת בחולון ומלווה פדגוגית לצוותי הוראה בעיר. לעינת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. ספר שקרוב לליבה במיוחד: "אני ואתה" של מרטין בובר.

עינת זינגר
מיקה יצחקי

מלווה פדגוגית

מיקה היא מורה לתנ"ך. היא לימדה בקריית חינוך יפו וריכזה שם את צוות מורי ההומנסיטיקה בחטיבה העליונה. בעבר שימשה כמדריכה ארצית בתחום הדעת והובילה את תכנית "מבראשית", מסלול בגרות מקוון בתנ"ך. מיקה מנחה ומלווה צוותי הוראה גם מטעם המכון הדמוקרטי. למיקה תואר ראשון במחשבת ישראל ותולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במדעי היהדות מהמכון למדעי היהדות בהיידלברג, גרמניה.

מיקה יצחקי
מיכל בריצ'גי גלעד

מלווה פדגוגית

מיכל היא מורה לאמנות, רכזת מגמת אמנות בבית ספר "אליאנס" ומנחה של צוותי הוראה בתהליכי פיתוח פדגוגי. למיכל תואר ראשון בתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" ותואר שני בתכנית למחקר תרבות הילד והנוער באוניברסיטת תל אביב. טקסט שאהוב עליה במיוחד - "חלל וכו': מבחר מרחבים" מאת ז'ורז' פרק, אותו היא רואה כ"צייר של טקסטים".

מיכל בריצ'גי גלעד
רוני פרצקובסקי

מלווה פדגוגית

רוני היא מורה להיסטוריה ורכזת פדגוגית בתיכון פלך בתל אביב. היא בעלת ד״ר בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב ופוסט-דוקטורט מהאוניברסיטה העברית והאוניברסיטה החופשית בברלין. רוני מלמדת כתיבה אקדמית בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב ולימדה בעבר היסטוריה באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית וסמינר הקיבוצים. בעלת תעודת הוראה מסמינר הקיבוצים ותעודת מנחה פדגוגית ממכון ברנקו-וויס. היצירה האהובה עליה: "פצפונת ואנטון" של אריך קסטנר.

רוני פרצקובסקי